Spisovatelův deník

Přehled a popis vítězů Magnesia Litera 2018

9.4.2018 | Jan Šuba

Dobrý den milý čtenáři tohoto deníku,

  Jak všichni jistě víte, tento rok opět probíhala soutěž Magnesia Litera a o zajímavé vítěze a překvapení opět neměla nouzi. Ti, kteří neznají výsledky a vítězové různých kategorií jim tak nejsou známy, nemusí truchlit. Postupně vám představíme všechny vítěze všech kategorií s menším rozborem a vysvětlením, díky němuž si můžete vybrat jakou z těchto knih si budete chtít přečíst. Aby se předešlo příliš úzké specializaci, vítěze v kategoriích Litera pro objev roku a Magnesia Litera – Kniha roku vybírá 300 oslovených lidí z knižní branže: od univerzitních badatelů až po knihovníky a knihkupce, což nám přijde jako zajímavý okruh lidí pro objektivnost této soutěže. Jelikož posláním Magnesia Litera je to, aby vybrané knihy byly co nejpodrobněji představeny všem čtenářům, kteří si třeba mezi knihami nemůžou vybrat tu pravou, i my se pokusíme tyto knihy podpořit. (I když to asi zase tolik nepotřebují)

Celý článek

První vydaní tištěné knihy od Má kniha.cz se blíží

17.2.2018 | Jan Šuba

Krásnou víkendovou neděli milý čtenáři,

  Tímto článkem bychom vás chtěli navnadit a hlavně pozvat na autogramiádu první naší vydané tištěné knihy s názvem Objev univerzální jednoty. Tato autogramiáda a zároveň setkání lidí s podobnými názory, jako mají autoři této knihy bratři Khomovi by měla proběhnout buď v Praze, anebo v Hradci Králové v závislosti na tom, kde bude o tyto autory větší zájem. Autogramiáda by se měla uskutečnit v březnu a přesné datum se dozvíte na našich fb stránkách Má kniha.cz, kde bude vytvořena událost s přesným datem a místem, kdy a kde se daná událost bude konat.

Celý článek

Štastný Nový rok 2018

31.12.2017 | Jan Šuba

    Všem našim příznivcům, čtenářům a podporovatelům přejeme všechno nejlepší v roce 2018. Doufáme, že pro všechny bude rok 2018 plný úspěchů ve všech oblastech vašeho života.

    V roce 2018 se můžete těšit na vydání tištěných knih vybraným autorům, dále se můžete těšit na zbrusu nový server a hlavně na úplně novou věc, která potěší každého začínajícího spisovatele. Bude se jednat o novinku, která ve světě českých knih ještě nebyla. Určitě z toho budete stejně tak nadšení jako my.  Ještě jednou děkujeme za podporu v roce 2017. Mějte se všichni krásně a doufáme, že nás budete nadále podporovat i v roce 2018.

Celý článek

Recenze eknih od projektu Podporujeme české autory

8.12.2017 | Jan Šuba

   Dobrý večer milí čtenáři Spisovatelského deníku,

  Dnešní den bychom vám chtěli ukázat recenze na naše e-knihy od projektu Podporujeme české autory, který svými recenzemi sice moc autorky nepodpořil, ale i tak jsme rádi, že pro nás tyto recenze vytvořili. Ona záporná  recenze je totiž vesměs stejně tak účinná jako pozitivní recenze. Důležité je, aby se o daném člověku vědělo. Ostatně o tom reklama je. Hodně často se naopak setkávám s tím, že špatná reklama je paradoxně lepší než pozitivní reklama. Marně pátrám, čím to může být, ale je to zřejmě způsobeno tím, že člověk je nastaven spíše chyby hledat, nikoliv chválit za to, co je dobře. A jelikož mozek často filtruje, spousta lidí se zaměří právě na danou negativní věc, protože jsou tak naučení. Proto se člověk více zaměří na negativní reklamu, protože pozitivní reklama je pro mozek samozřejmostí.

  Nejenom u recenzí od Podporujeme české autory, ale všeobecně u všech článků mířících na určitou kritiku dané osoby (ať už jsou to knihy, anebo fotbal apod.) postrádám od lidí, co píšou dané články, určitou dávku pokory a empatie. Dokonce existují lidé, kteří soudí, a přitom nikdy neprovozovali danou činnost lidí, o kterých píší a i v tomto případě to bohužel není jiné (recenzentka se bohužel nikdy ani nepokusila něco napsat). Proč se o tom zmiňuji? O tomto nedostatku soudnosti se zmiňuji právě z toho důvodu, že když už někoho soudíte, musíte mít přece aspoň špetku zkušenosti s tím, o čem právě píšete. Jak může člověk psát o tom, že děj je nezajímavý, kniha je pro nenáročné čtenáře či je v knize nulová zápletka, když nikdy žádný děj a zápletku nevytvořil. Jak někdo může říct o fotbalistovi, že tuto šanci měl proměnit, když nikdy nebyl v pozici, ve které se právě daný člověk nacházel. A takto bych bohužel mohl pokračovat dále…

  V dnešní době to dokonce přerostlo v takovou neúnosnou mez, že novináři, a ti co o někom píší, danou osobu osočí, a pak vyjde najevo, že to není pravda. Nejčastěji se to samozřejmě děje v bulvárních novinách a právě ve sportu, protože tam jsou dané osoby nejvíce na očích. Já miluji kritiku, protože ta nás posouvá dále, ale někdy jsou určité věci opravdu za hranou (viz. vyjádření dané recenzentky, která tvrdila, že nám v knize chybí část textu, načež po naší poznámce nic nenašla a ani se nám za to neomluvila).

  Nikomu tyto věci nemám za zlé, a tak vám s radostí mohu oznámit, že tyto tři e-knihy mají další recenzi a jsem opravdu rád, že můžeme pomáhat a dostanou se k většímu počtu lidí. I když jsem zde napsal vše upřímně, tak jak to cítím (ostatně tak by se měl chovat každý), určitě to není nic hanlivého na adresu projektu Podporujeme české autory. Tímto bych chtěl ještě jednou poděkovat za vzniklé recenze právě tomuto projektu. Jestli je totiž něco špatného nebo dobrého, to posuzuje právě člověk, protože ve finále je vše neutrální. A i když pro autorky nejsou recenze moc dobré, věřím, že jsou vděčné stejně tak jako já, že o nich vůbec někdo recenzi napíše, a tak do třetice všeho „dobrého“ mockrát děkuji projektu Podporujeme české autory.

Celý článek

Recenze eknihy Sedmé nebe

16.10.2017 | Jan Šuba

  Dobrý den milý čtenáři spisovatelského deníku,

  Dneska se zaměříme na eknihu s názvem Sedmé nebe, kterou jsme nedávno vydali. Jelikož si myslíme, že je toto dílo velmi zdařilé, oslovili jsme pár recenzentů a vybrali jsme jednu z nich. Pokud budete mít zájem i vy recenzovat naše eknihy, stačí napsat na zakaznickapodpora@makniha.cz, anebo na fb profil Má kniha.cz. Za recenzi děkujeme stránkám My secret travelling. Tak teď už stačí popřát jen příjemné čtení a hezký zbytek dne.

Celý článek
1 2 3 14
1/14
Pin It