Spisovatelův deník

Anketa pro fanoušky webu

16.4.2017 | Jan Šuba

Příjemné sváteční odpoledne,

Už je to více nežli rok, co jsme spustili tento portál a musíme se přiznat, že jsme podobný zájem čekali, dokonce jsme byli i většími optimisty, než je nynější číslo autorů, kteří u nás publikovali svou eknihu. Mysleli jsme si, že budeme mít mnoho autorů, ale hlavně mnoho prodejů, což se ukázalo jako velká mýlka. Vydávat začínající autory a především jejich knihy ve formátu ebook, nemůže vynášet takové zisky, aby člověk tento server neměl jako koníček, ale jako reálnou práci. Jelikož je tento web určitou beta verzí na něco, co po něm přijde, rádi bychom se s vámi poradili co dál. Server Má kniha.cz pomalu dosáhne hranice 100 vydaných autorů, což jsme potřebovali ke sběru toho, abychom mohli web posunout zase o stupínek výše. Jelikož se k tomuto číslu brzy dostaneme, je na programu dne, co s webem dále. Jelikož nám není lhostejný názor těch, co mají tento portál rádi, vytvořili jsme zde anketu, co by se vám líbilo, jako případné pokračování tohoto webu Má kniha.cz

1. varianta: Zachovat původní model s vydáváním e-knih začínajícím autorům a přidat k nim i vydávání tištěných knih začínajícím autorům, kteří mají zdařilá díla.

2. varianta: Vytvořit nakladatelství pro většinu spisovatelů a pro vydávání knih i zahraničním autorům, kterým vytvoříme i překlad. Další pokračování vydávání eknih a knih začínajícím autorům by bylo zachováno, ale v daleko menším počtu než doposud.

3. varianta: Vytvořit z Má kniha.cz velké internetové knihkupectví, které bude prodávat eknihy a tištěné knihy všech autorů z celého světa. Dále se vytvoří na stránce prostor pro začínající spisovatele,  kteří budou moci dále u nás vydávat své eknihy a rovnou budou publikováni a propagováni na naší stránce v sekci začínající spisovatelé na Má kniha.cz

Pokud byste měli jiné návrhy, jsou s očekáváním vítány a přijaty. Mockrát děkujeme a přejeme krásné prožití Velikonoc.

11391785_927686223950481_7919311733566086893_n

 

 

 

Celý článek

Popisek nových e-knih na Má kniha.cz

21.2.2017 | Jan Šuba

Určitě jste si mohli všimnout, že se u nás publikovali nové tři e-knihy. Každá má určitě něco do sebe a dokáže čtenáře zaujmout. Nejprve začneme e-knihou, která mi je nejmilejší, protože otvírá lidem oči a prohlubuje jejich vědomí. Jedná se o knihu s názvem Pohádky naruby aneb jak si k sobě dobro a zlo cestu našlo.  Tato e-kniha vypráví o netradičních pohádkách, které se děti neučí. Děti se v dnešní době učí, jak otrávit Sněhurku, jak zabít draka nebo jak upálit člověk za živa v peci. Už v dětství se v dětech vyučuje strach, egoismus, závist apod. Tyto pohádky jsou zkrátka naruby. To je ostatně obsaženo i v názvu. A jaké pohádky v knize najdete? Začíná to pohádkou O perníkové chaloupce. Je Ježibaba opravdu zlá? Proč bydlí v chaloupce z perníku? A kdo nebo co tentokrát skončí na lopatě? Další pohádka je O královně a Sněhurce. Kde se vzalo kouzelné zrcadlo? Proč je krása pro královnu tak důležitá? A co udělají trpaslíci, aby se podařilo královně a Sněhurce k sobě najít cestu? Třetí pohádka se nazývá O sudičce Aničce a Růžence. Proč vyřkla sudička Anička tu osudovou sudbu? A dokáže svůj čin napravit, nebo bude muset Růžence pomoci někdo jiný? Předposlední pohádka má název O dvanácti měsíčkách. Proč macecha a Holena poslaly Marušku splnit nesplnitelné? Podaří se Marušce úkol nakonec splnit? A jakou roli v tom hraje dvanáct měsíčků? A konečně poslední pohádka, která je takzvaně naruby je O nevlastních sestřičkách. Každý z nás je jedinečný. Výjimečný. Jen to někdy nevidíme. Tak jako nevlastní sestřičky. Ještě že mají Popelku! Určitě doporučujeme přečíst. Nejdříve si to přečtěte vy sami. Utříbíte si smysly, myšlenky a řeknete si, že děti by měli znát pohádky i z té lepší stránky. Mozek totiž uvěří jakémukoliv příběhu. Pokud v mládí do člověka budete „hustit“, že auto umí létat, v dospělosti budou neustále na obloze hledat auta. To samé je to i s pohádkami, které dávají dítěti informace do podvědomí, což je ještě horší než do vědomí. Doufáme, že se vám tyto pohádky budou líbit a přečtete si je s radostí.

Celý článek

Recenze knihy Objev univerzální jednoty

8.12.2016 | Jan Šuba

Krásný adventní týden,

V dnešním článku bychom se rádi zaměřili na recenzi naší e-knihy s názvem Objev univerzální jednoty od Pavla a Jiřího Khomových. Poslední dobou dostáváme do e-mailu nabídky na zpracování velmi duchovních knih a tato kniha není výjimkou. Objev univerzální jednoty pojednává o tom, že všechno, co si myslíte, že tušíte, není zase až tak pravda. I když má kniha poměrně hodně stránek, je velmi čtivá. Kniha většinu času pojednává o historii lidstva, a tak se můžete dozvědět pravdu o tom, jak zde byly postaveny monumentální stavby, a jak lidé žili před mnoha tisíci lety.

Celý článek

Demokracie a její „znásilňování“

7.11.2016 | Jan Šuba

Měsíc uběhl, jako voda a s ním přichází i nový článek na našem Spisovatelském deníku. Dnešní téma se bude zaobírat hodnotou, která je jednou z nejvyšších. Ta hodnota se jmenuje lidská svoboda. Lidská svoboda má hodně podob, například ve svobodě projevu, duševní svobodě (nemáme žádné emoční bloky), myšlenkové svobodě, ve formě svobodné volby atd. Další slovo, které by mělo být synonymem těchto slov, ale není, je demokracie. Demokracie by měla lidi sbližovat, nikoliv oddělovat. Bohužel slovo demokracie je tak často používáno a doslova znásilňováno všemi, kdo chtějí, aby toto slovo ztratilo veškerý význam, že opravdu přestává mít pravý význam. Všimněte si, že slovem demokracie se ohání ti lidé, kteří doufají, že něco tak krásného a svobodného bude co nejrychleji zrušeno. Slovo demokracie je v dnešní společnosti používáno, jako jakýsi spouštěč zloby. Demokracie v dnešní podobě došla do takové fáze, že je jen pouhou iluzí. Viz. volby prezidenta, kdy si lidé vybírají mezi špatným a ještě horším.

Celý článek

Vyberte si, jakou e-knihu byste chtěli vidět v tištěné podobě.

19.9.2016 | Jan Šuba

Krásné pondělní odpoledne,

Už nějaký ten čas jsme na trhu s e-knihami, a tak bychom rádi vyzkoušeli, jaké to je vydat tištěnou knihu některému z našich autorů. Jelikož máme mnoho dobrých e-knih začínajících autorů, máte i vy možnost rozhodnout jaká e-kniha to bude. Napište nám do komentářů jaká e-kniha se vám nejvíce líbí, a jaká e-kniha by měla být vytištěna. Máte na výběr z mnoha žánrů a mnoha e-knih. E-knihy jakou jsou Je načase začít jíst Život, Dobrodružství stopaře Moodyho – Evropské dobrodružství či Nikdy nic nekončí určitě stojí za vytištění. Děkujeme za vaše přání, dotazy a komentáře. S láskou a díky Má kniha.cz.

Celý článek
1 2 3 13
1/13
Pin It