Spisovatelův deník

Popisek nových e-knih na Má kniha.cz

21.2.2017 | Jan Šuba

Určitě jste si mohli všimnout, že se u nás publikovali nové tři e-knihy. Každá má určitě něco do sebe a dokáže čtenáře zaujmout. Nejprve začneme e-knihou, která mi je nejmilejší, protože otvírá lidem oči a prohlubuje jejich vědomí. Jedná se o knihu s názvem Pohádky naruby aneb jak si k sobě dobro a zlo cestu našlo.  Tato e-kniha vypráví o netradičních pohádkách, které se děti neučí. Děti se v dnešní době učí, jak otrávit Sněhurku, jak zabít draka nebo jak upálit člověk za živa v peci. Už v dětství se v dětech vyučuje strach, egoismus, závist apod. Tyto pohádky jsou zkrátka naruby. To je ostatně obsaženo i v názvu. A jaké pohádky v knize najdete? Začíná to pohádkou O perníkové chaloupce. Je Ježibaba opravdu zlá? Proč bydlí v chaloupce z perníku? A kdo nebo co tentokrát skončí na lopatě? Další pohádka je O královně a Sněhurce. Kde se vzalo kouzelné zrcadlo? Proč je krása pro královnu tak důležitá? A co udělají trpaslíci, aby se podařilo královně a Sněhurce k sobě najít cestu? Třetí pohádka se nazývá O sudičce Aničce a Růžence. Proč vyřkla sudička Anička tu osudovou sudbu? A dokáže svůj čin napravit, nebo bude muset Růžence pomoci někdo jiný? Předposlední pohádka má název O dvanácti měsíčkách. Proč macecha a Holena poslaly Marušku splnit nesplnitelné? Podaří se Marušce úkol nakonec splnit? A jakou roli v tom hraje dvanáct měsíčků? A konečně poslední pohádka, která je takzvaně naruby je O nevlastních sestřičkách. Každý z nás je jedinečný. Výjimečný. Jen to někdy nevidíme. Tak jako nevlastní sestřičky. Ještě že mají Popelku! Určitě doporučujeme přečíst. Nejdříve si to přečtěte vy sami. Utříbíte si smysly, myšlenky a řeknete si, že děti by měli znát pohádky i z té lepší stránky. Mozek totiž uvěří jakémukoliv příběhu. Pokud v mládí do člověka budete „hustit“, že auto umí létat, v dospělosti budou neustále na obloze hledat auta. To samé je to i s pohádkami, které dávají dítěti informace do podvědomí, což je ještě horší než do vědomí. Doufáme, že se vám tyto pohádky budou líbit a přečtete si je s radostí.

Další e-kniha se jmenuje Kouzlo a zaujme především ženské osazenstvo. Tento milostný příběh pojednává o vztahu Kate a Toma, kteří jsou do sebe zamilovaní. Prochází si vším, co život nabízí. Především je zde popsána pravá láska, která je v dnešním světě zacpána hodně dozadu. Příběh lidí, kteří se navzájem milují tak, že z jejich lásky vznikne další život se nikdy neomrzí. Hlavní hrdina už má dvě děti s předešlého vztahu, kde jeho manželku zabil Simon. Kdo je Simon se dozvíte na konci e-knihy, tudíž má děj neustále napětí a nevíte, jak skončí. Proto je pro něj velice těžké zapomenout na minulost a najít znovu skutečnou lásku, která by mu pomohla vyrovnat se s minulostí.Nepředvídatelnost a láska, to jsou hlavní ingredience této knihy. V knize se nachází jak napětí, tak právě zmiňovaná láska, která je nejdůležitějším lidským faktorem. Tuto knihu určitě vřele doporučujeme.

Poslední e-knihou, kterou jsme vydali je Modré z Nebe. Je to vůbec naše první detektivka, a tak jsme za ní velmi rádi. Dalibor Poštol je neúspěšný rozvodový právník, který má rád klidný život plný stereotypů. Ten se mu ale převrátí naruby, když v jednom zapadlém motelu najde pod peřinou zastřeleného muže. Ve velmi krátkém čase se tak rozbíhá policejní pátrání, do kterého je neochotně zapleten díky nevyzpytatelnému cizinci, který je nejspíš nebezpečným uprchlým vrahem. Po dlouhé době jsem narazil na velmi zajímavou a velice napínavou detektivku. Detektivky jsou pro mě srdeční záležitostí na čtení, a tak je mi líto, že v poslední době moc spisovatelů tento román nepíše. V tomto žánru je totiž velmi důležitá představivost, děj a hlavně rozuzlení, což je někdy složité na vymyšlení. Proto autorku velice chválíme za zpracování a pokud máte rádi detektivky, které mají hlavu a patu, určitě doporučujeme.

2D cover Pohádky naruby Obálka2017-02-03-14-08-56

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Pin It